>
Piotr Rosolak

Kielce – PolskaUr. 18.01.1954 w Lęborku, gdzie mieszkałem do ukończenia Liceum Ogólnokształcącego w 1972 r. Studia w WAT na Wydziale Cybernetyki ukończyłem w roku 1977.

Przygodę z fotografią rozpocząłem już na początku lat 60-tych... pod okiem mojego taty fotografującego Smieną 2. Na 1. Komunię Św. otrzymałem ... Druha. Cóż za przeżycie! W Domu Kultury w Lęborku uczęszczałem na regularne zajęcia Kółka Fotograficznego. Po studiach zakupiłem Zenit E z kilkoma obiektywami. Zostanie moim „kultowym” aparatem, gdyż zrobiłem nim chyba najpiękniejsze ujęcia życia w trakcie rocznej misji ONZ w Namibii!

Dopiero jednak na emeryturze mogę regularnie i dogłębnie poświęcić się pasji fotografowania.

Uczestniczę w weekendowych warsztatach fotograficznych oraz Webinariach organizowanych przez SONY.

W r. 2013 uczestniczyłem w warsztatach organizowanych przez ProClub i prowadzonych przez Leszka Wyrzykowskiego „Warszawa w fotografii otworkowej” (eksponowana na OFFO Objazdowym fotografia pochodzi z tych właśnie warsztatów). http://afclub.pl/index.php?/topic/171-warszawa-w-fotografii-otworkowej/ (Fot. 1. oraz 2.)

Również w r. 2013 uczestniczyłem we wspaniałych warsztatach fotograficznych analogowej fotografii natychmiastowej portretu prowadzonych w Luna Studio w Krakowie przez Pawła Bownika na materiałach Impossible 8"x10"! Warsztaty potwierdziły sens nieustannego ożywiania przeze mnie legendy POLAROIDA. W 2016 r. zaowocowało to udziałem w zbiorowej wystawie „Magia Polaroida” w Galerii Obok ZPAF. Kolejne ujęcie Polaroida wraz 4. fotografiami analogowymi cz-b wystawiałem w końcu ubiegłego roku 2016 w Galerii Zielonej w Busku Zdroju.

W r. 2015 uczestniczyłem w warsztatach fotograficznych organizowanych przez ISP UJK w Kielcach oraz Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku. Wybrałem podgrupę fotografii otworkowej prowadzoną przez Arkadiusza Sędka z ISP UJK. Na wystawie powarsztatowej prezentowana była jedna z moich prac wykonana własnoręcznie zrobionym z „tuby architektonicznej” aparatem otworkowym.