Kalendarium imprez otwarcia 5. Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej
oraz wybranych dalszych25.10.2013 (piątek)


godz. 17.00 - spotkanie z Tomaszem Warzyńskim („In Laak' Tech - ja jestem innym ty”) i Grzegorzem Sawa-Borysławskim („Dinosaur Jr”) w Galerii „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbędzie się, jak zawsze, w jastrzębskim Miejskim Ośrodku Kultury 25.10.2013 o godzinie 18.00. W programie także wernisaże wystaw:
w Galerii „Epicentrum” - Kuba Luboradzki z Warszawy, Michał Radochoński z Komorowa (cykl fotografii połączonych z dźwiękiem), Peter Wiklund z Hägersten (Szwecja);
w Galerii „Magazyn 22” - Thomas Töpler z Egling (Niemcy) „This is my Berlin”, wystawa przygotowana specjalnie do tej galerii oraz „OFFO Objazdowe” („OFFO-On-The-Way”).
Podczas imprezy odbędzie się wybór najlepszej pracy z „OFFO Objazdowe”. Nagrodę publiczności dla autora najlepszego zdjęcia, w postaci aparatu „Ilford Pinhole Obscura” oraz materiałów fotograficznych marki Ilford, ufundowały firmy Ilford Polska oraz internetowy sklep fotograficzny fotociemnia.pl - dystrybutor marki Ilford.
Na zakończenie losowanie pośród obecnych zdjęcia otworkowego jednego z uczestników Festiwalu – Pawła Janczaruka.

Przewidziany jest też pokaz multimediów, aparatów otworkowych amatorskich oraz specjalistycznych, sprzętu i materiałów do fotografii tradycyjnej (także przeznaczonych do fotografii otworkowej). Dla chętnych – kupony rabatowe na zakupy w fotociemnia.pl.

26.10.2013 (sobota)

Przed południem oglądanie wystaw w Jastrzębiu i okolicach pojedynczo lub grupami.
O godz. 15.00 spotykamy się w galerii „Katakumby” na otwarciu wystaw Kamila Myszkowskiego (Projekt „Twarzysze”) i Bogdana Kiwaka („Cubiculum Obscurum”).
Potem jedziemy wszyscy do Olzy, gdzie o godz. 17.00 w WDK otwieramy ponownie OFFO oraz wystawy „Dark Romantic” Miss Nhung Dang, „GAME OVER” Matthiasa Hagemanna i „Grupy Solarigrafia Dębica”. Na „Kramiku Otworkowym” będzie możliwość wymieniania się pracami i skompletowania wspaniałej kolekcji, która po latach warta będzie majątek. Dlatego przywieźć należy dużo swoich zdjęć!
Oczywiście będzie też pokaz multimediów.
A, jeśli pogoda dopisze, proszę spodziewać się niespodziewanej niespodzianki.

27.10.2013 (niedziela)

Uroczyste pożegnania indywidualne i zbiorowe, dochodzenie do siebie po długich rozmowach artystów.

Niektóre wystawy rozpoczną się z poślizgiem z różnych, niezawinionych przez OFFO, przyczyn: 4.11 w „Galerii pod Sową” w Jastrzębiu, Galerii Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu i Galerii „Sala Wystawowa” w Gliwicach.
Pozostałe wystawy będą otwarte od 25.10 do końca listopada.


Spotkania autorskie i wernisaże wystaw festiwalowych odbywające się w trakcie ich trwania
oraz inne imprezy 5. OFFO

30.10.2013 (środa)

Zapraszamy na wernisaż wystaw „Trzy po trzy” Jakuba Kaszuby, „Symfonie światła”, „Poruszenie”, „HondaObscura” Janusza Musiała oraz cyklu fotografii Krzysztofa Sowy w Galerii „Piwnica Rysia” MDK nr 2 w Zabrzu, ul.3 Maja. o godz. 18.00

5.11.2013 (wtorek)

Zapraszamy na wernisaż wystaw „moje pierwsze fotografie otworkowe” Marzeny Kolarz, „Gdy fronton domu...” Wojciecha Potockiego, i cyklu fotografii Kuby Szkudlarka w galerii „Kameralna” w Jaworznie o godz. 18.00.

12.11.2013 (wtorek)

Zapraszamy na wernisaż wystaw „Kwiaty dla Bożeny” Witolda Englendera oraz „W zasięgu wzroku” i „PAMIĘTNIK” Krzysztofa Szlapy w galerii „Gawra” w Raciborzu o godz. 18.00.

13.11.2013 (środa)

Zapraszamy na wernisaż wystawy „OCZY BOGA” georgii Krawiec w galerii „Katowice” ZPAF o godz. 18.30. Organizatorzy: Okręg Śląski Związku Polskich Artystów Fotografików i OFFO.

15.11.2013 (piątek) 9.00 – 14.00

Warsztaty fotografii otworkowej dla uczniów Gimnazjum Nr 3 w Rybniku.
Warsztaty prowadzi: Paweł Janczaruk
Warsztaty zamknięte

16.11.2013 (sobota) 12.00 - 17.00

Warsztaty fotografii otworkowej - warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych.
Warsztaty prowadzą: Paweł Janczaruk, Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa.
Ilość miejsc ograniczona – łącznie w dwóch grupach 30-40 osób.

16.11.2013 (sobota) 18.00

Prezentacje multimedialne fotografii Pawła Janczaruka, Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy. Oprowadzenie autorskie po wystawach Pawła Janczaruka: w Galerii Fotografii DeKa - wystawa pt. „Obok da Vinci” i w Galerii Drugiego Planu pt. „My Gimbusy z Jedynki”.
Prezentacja sprzętu fotograficznego - kamer otworkowych.
Wstęp wolny

26.11.2013 (wtorek)

Zapraszamy na finisaż wystawy „Romski Pstryk – Romani Clik” (Marta Kotlarska, Malgorzata Mirga-Tas i romskie dzieci) w Galerii Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii WST w Zabrzu o godz. 18.00.


Festiwal obecny jest na Facebooku .

Informacje o Festiwalu można znaleźć również na blogu Pawła Janczaruka (http://besa.ltf.info.pl/) w zakładce „OFFO”.

Grupa Trzymająca OFFO