OFFO-wicze na SLOW PHOTO we WłoszechAutor: Sekretariat
Podano: 24.04.2018


od 27 kwietnia 2018
w Massa Marittima we Włoszech odbywa się Festiwal „SLOW PHOTO” organizowany przez Gruppo Fotografico Massa Marittima BFI.
OFFO reprezentowane jest w tym roku przez Michalinę Hendrys i Tomasza Kowalczyka, nie tylko pracami, ale też i osobiście!
Można sprawdzić na Facebooku: https://www.facebook.com/GFMMBFI/


Tydzień polskiej fotografii otworkowej w Kijowie - zgłoszenia do 19.2.2018!Autor: Sekretariat
Podano: 24.1.2018


W dnach 9-15 marca 2018 Pavlovka ArtGallery w Kijowie w ramach Pinhole Fest planuje zorganizować osobną wystawę fotografii otworkowej polskich artystów. Jest to tydzień polski (poza tym organizują również tydzień węgierski oraz międzynarodową wystawę).
Warunki udziału:
- wpisowe 20$, cena obejmuje wydruk prac na miejscu w Kijowie;
- preferowane formaty do 45 cm max dłuższy bok;
- ilość prac nie jest ograniczona, dopuszczone są zdjęcia otworkowe wykonane aparatem analogowym i cyfrowym;
- pliki cyfrowe należy przesłać na adres pavlovkagallery@gmail.com do 19 lutego (rozdzielczość 300 dpi);
- artyści proszeni są również o odpowiedź na pytanie, czym dla nich jest fotografia otworkowa.

Opłaty można wnieść przez Western Union lub MoneyGram, Ukraina, Kijów, Belska Julia, także przez Fine Money https://fine.money/ua Belska Yuliia.

Kontakt z organizatorami:
Belska Julia
yul.belska@gmail.com
+380679857783

Facebook:
https://www.facebook.com/events/134000107394560/?ti=cl:
https://www.facebook.com/events/2040285942882578/.


Dwie imprezy otworkowe sześciorga autorów w KatowicachAutor: Sekretariat
Podano: 12.11.2017


10.11
godz. 17.00

W galerii „Katowice” ZPAF odbył się wernisaż wystaw czworga autorów, są nimi Tomasz Chowaniec, Michalina Hendrys, Marzena Kolarz, Tomasz Kowalczyk. Tomasz Chowaniec nie mógł przyjechać, ale pozostali przybyli! Wystawy otworzył Arkadiusz Ławrywianiec, prezes ZPAF Okręgu Śląskiego.

10.11
godz. 19.00

W galerii „Za szybą” Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” Filia Dąb odbyło się spotkanie z autorami OFFO-wych wystaw: Magdaleną Wanat („Biathlon”) i Januszem Drobiszem („OPOWIEM WAM BAJKĘ”). W trakcie, oprócz multimediów przedstawionych przez autorów, można było zobaczyć Jakuba Kaszuby „Krótkootworkowy film o brzoskwince”, Michaliny Hendrys „Widzialne - Niewidzialne”, Sławoja Dubiela i Sławomira Mielnika „Miasto żyje. Magia ruchomej fotografii” i na zakończenie Karola Hordzieja „Mehun”.
A na stole, oprócz tradycyjnych ciasteczek, mozna było znaleźć także oscypki!


W Chwałowicach oficjalne otwarcie wystaw czeskich fotografówAutor: Sekretariat
Podano: 10.11.2017

4.11
W Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach odbyło się uroczyste otwarcie wystaw (wiszących już od 27.10) autorów czeskich.
Na wernisaż przyjechały 3 pełne samochody z Czech, a w nich Jiří Hanzel, Anton Svrček, Kateřina Machulková i przyjaciele.
Rozpoczęła uroczystość Dyrektor DK pani Karina Abrahamczyk-Zator, a potem przedstawili się i swoje prace przybyli autorzy.
Po zwiedzeniu wystaw odbył się pokaz multimediów, tradycyjnie zaczynając od filmu Jakuba Kaszuby „Krótkootworkowy film o brzoskwince”.
Zdjęcia z wernisażu można zobaczyć nie tylko na Facebooku OFFO, ale też w lokalnym tygodniku „Nowiny” w wersji papierowej i internetowej
Główne wernisaże OFFO za nami! Skończyło się dwudniowe Otworkowe Szaleństwo!Autor: Sekretariat
Podano: 30.10.2017

27.10
godz. 18.00 I otwarcie Festiwalu w galerii „Epicentrum” MOK Jastrzębie-Zdrój, wernisaże wystaw: Kamila Myszkowskiego „Trzecie oko” i Krzysztofa Szlapy „Lux in Tenebris”, a w „Magazynie 22” Tomasza Warzyńskiego „muganawa" oraz Wystawy Objazdowej OFFO.

Przedtem o 17.00 odbyło się otwarcie wystaw Pawła Janczaruka „Kraków - 48 godzin” i towarzyszącej „Tryptyk śląski” w galerii „Ciasna” Jastrzębie-Zdrój.

Oficjalnie informujemy, że podczas otwarcia „OFFO Objazdowego” wręczyliśmy 2 nagrody:
- nagrodę publiczności otrzymał Zbigniew Ładygin (jest nią drewniany aparat otworkowy marki "KLABLAS & KLABLAS" podarowany nam przez konstruktora aparatu oraz papier fotograficzny ufundowany przez fotociemnia.pl)
- nagrodę za najlepsze zdjęcie krajobrazowe - Marzena Kolarz (nagrodę stanowi pięknie wydany album "O tatrzańskich pocztówkach" Adama Czarnowskiego, podarowany przez pomysłodawcę konkursu)
- losowanie prezentu dla oceniających prace zakończyło się pomyślnie dla Kamila Myszkowskiego.
Gratulujemy!

28.10
godz. 18.00 II otwarcie Festiwalu w galerii „Na Sali” Ośrodka Kultury w Olzie – wystawy: Piotr Piro Bar „Opuszczony Wrocław”, georgia Krawiec „Komisja Nadzoru Spraw Trudnych (KNST) pyta:”, Marie-Noëlle Leroy „The ghosts of Can Manyer, an aesthetic of disappearance” oraz „Kramik Otworkowy” i pokaz multimediów (Jakub Kaszuba „Krótkootworkowy film o brzoskwince”, Sławoj Dubiel i Sławomir Mielnik „Miasto żyje. Magia ruchomej fotografii”, Paweł Janczaruk „Katowice-Zielona Góra”, a na deser „Mehun” Karola Hordzieja). A całość rozpoczął recital Kornelii Zelcer-Maleszewskiej.

Przedtem o godz. 11.00 zwiedzanie wystaw w Parku Zdrojowym: galeria „Acartus" – Piotr Merda „Zaginione miasto" i Wojciech Potocki „Mówiące głowy" (z udziałem Autorów), galeria „Katakumby” – Matthias Hagemann „Gebauter Glaube / Built For Belief - (Berlin 2016)” (Autor obecny, a poczęstunek przygotowany. Za udostępnienie galerii i jej perfekcyjne przygotowanie dziękujemy ks. Antoniemu Pudlikowi) oraz galeria „Da Vinci” – Peter Wiklund „Kodak Moments – Sculpture series”.

Następnie (godz. 14:30) wyjazd do Rybnika, do galerii „Oblicza” na wystawę Zbigniewa Ładygina „Między żywiołami”, a potem do Chwałowic na wystawy czeskich artystów (Marcela Chrenšťová, Jiří Hanzel, Anton Svrček (obecni), Kateřina Machulková, Michaela Davidova).

A dalsze imprezy oczekują i są na stronie programu, natomiast wystawy można oglądac zgodnie z informacjami na stronie galerii.


Kto, gdzie, kiedyAutor: Sekretariat
Podano: 4.10.2017

Na stronach festiwalu można już zobaczyć listę przydziału Autorów do galerii, a także informacje o galeriach - adresy, godziny otwarcia i kontakt.
OFFO ofiarne, czyli wspieramkulture.pl i katalog FestiwaluAutor: Sekretariat
Podano: 2.10.2017

Drodzy OFFO-wicze,
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w uzbieraniu pieniędzy na druk katalogu Festiwalu, wpłacając różne kwoty w portalu wspieramkulture.pl.
Lista ofiadorodawców jest podana na stronie Festiwalu.
Akcja już zakończona, uzbieraliśmy sporo, co, po dodaniu środków pozyskanych z innych źródeł, wystarczy na druk katalogu z płytą DVD, a nawet plakatów.
Plakaty są już wydrukowane i dostarczone do wszystkich galerii, w których są wystawy OFFO-we.
Katalog się robi, płyty tłoczą i mamy nadzieję, że wszystko zdąży na rozpoczęcie Festiwalu. Nagrody przewidziane dla darczyńców, zostaną dostarczone w sposób przez nich wybrany, do końca roku.
Jeszcze raz dziękujemy za ofiarność!
Grupa Trzymająca OFFO


Znani są już Autorzy VII OFFO!

Autor: Sekretariat
   

Lista Autorów znajduje się - tu link: autorzy - authors.
Zakwalifikowanym autorom serdecznie gratulujemy!